hannover
29 دی 1401 - 14:17

سیستان و بلوچستان برای پیشرفت نیازمند مدیر جوان خلاق و متدین است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان برای پیشرفت نیازمند مدیر جهادی جوان، خلاق و متدین است که با روحیه جهادی شبانه روز کار و تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیکشهر، محمد کرمی بعد از ظهر امروز در نشست شورای اداری نیکشهر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت‌های خوبی از جمله نیروی جوان خلاق دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر دو امر پیگیری و نظارت افزود: گزارش مکتوب نمی‌خواهیم باید کار را کف زمین و در میدان ببینیم.

وی خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت خوبی در حوزه کشاورزی از جمله باغ و گلخانه دارد که نیازمند جدیت جهاد کشاورزی در به فعلیت رساندن این ظرفیت‌‌ها است.

کرمی با بیان اینکه طرح هادی روستاهای سیستان و بلوچستان به سرعت از سوی بنیاد مسکن در حال تهیه است، تصریح کرد: بعد از شهرهای ساحلی، نیکشهر نزدیکترین شهرستان به دریا است که این موضوع ظرفیتی بزرگ برای این شهرستان محسوب می‌شود. مشکل مسکن باید در استان حل شود، اما باید خود مردم مشارکت کنند و روستاها نیز مورد توجه قرار گیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خداوند زمین را برای استفاده ما انسان‌ها خلق کرده، اظهار داشت: مناطق مختلف سیستان و بلوچستان استعداد بالقوه‌ای در تولید نخیلات و خرما دارد، بنابراین ضرورت دارد نهضت نخل‌کاری در این استان شکل بگیرد، چرا که تاثیر زیادی بر اشتغال‌زایی و بهبود اقتصاد خانوار دارد.

وی افزود: خداوند ثروت‌های زیادی در دل زمین برای ما قرار داده که باید از آن به نحو مطلوب استفاده کنیم، بنابراین باید با تحقیق و کار از آنها بهره ببریم. ظرفیت مردمی ظرفیت بسیار بالایی است؛ شاهدیم مردم به هر حوزه‌ای ورود کردند موفقیت به ارمغان آوردند، بنابراین از آن بهره بگیرید.

کرمی با تاکید بر اینکه البته ایجاد زیرساخت ضرورتی اجتناب ناپذیر برای جذب سرمایه‌گذار است، خاطرنشان کرد: باید سرمایه‌گذاران را وارد استان و از آنها حمایت کنید.

وی با تاکید بر اینکه هنگامی که یک مسئولیت را بر عهده گرفتیم باید کار کنیم، گفت: از روزمرگی دوری کنید و با نگاه توحیدی برای خدمت‌رسانی به مردم حاضر و دائم به دنبال نوآوری، حرکت رو به جلو و تحول باشید.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: همه مسئولان باید با هم تلاش کنند، چرا که ما اجازه نخواهیم داد ظرفیت‌ها و استعدادهای استان معطل بماند.

وی تصریح کرد کرد: این استان برای پیشرفت نیازمند مدیر جهادی جوان، خلاق و متدین است که با روحیه جهادی شبانه‌روز کار کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 985981